אז תתחדשו! רכשתם רהיט חדש לשדרוג הבית. עברתם את כל השלבים משלב הבחירה, לאיסוף, ולהובלת הרהיט החדש הביתה. עכשיו הגעתם לשלב ההרכבה, אז מה חשוב לדעת לפני? 

טיפים והמלצות להרכבת רהיטים של איקאה: 

  • חשוב מאוד לשים לב לבצע את ההרכבה על משטח רך כמו שטיח ולא על הרצפה, על-מנת שהמוצר לא יקבל מכות/שריטות בתהליך ההרכבה. באופן אישי אני יכול להמליץ לפתוח את אריזת המוצר, הקרטון, לפרוס אותו על הרצפה ועליו לבצע את ההרכבה ללא חשש.
  • כדאי מאוד למיין את הברגים לפני התחלת ההרכבה (לפי המקרא בעמוד הראשון במדריך ההרכבה). מיון הברגים יכול להיות בעל חשיבות רבה משום שבהרבה מקרים ישנם ברגים כמעט זהים אבל רק כמעט! לדוגמה: יכול להיות הבדל של מילימטרים ספורים באורך הבורג והברגת בורג במקום לא מתאים יכולה לעיתים קרובות לפגום במוצר החדש. 
  • מי שאינו בעל ניסיון בהרכבת רהיטים מאיקאה וזו הפעם הראשונה שהוא מנסה להרכיב מוצר מאיקאה מומלץ שקודם כל יקרא בעיון את מדריך ההרכבה ויבין לאן הולך כל חלק וחלק ומה מטרת כל שלב ושלב בתהליך ההרכבה. חשוב לדעת להפעיל הגיון בריא ולא לפספס שלבים במדריך ההרכבה. גם אם לעיתים נראה כי ישנם שלבים שאפשר "לדלג" עליהם בתהליך ההרכבה וכי הם אינם בעלי משמעות רבה אני יכול להבטיח לכם שמאחורי כל שלב, או אפילו כל בורג לצורך הענין, ישנה משמעות וחשיבה רבה (עוד בשלב תכנון המוצר באיקאה) ואין ספק כי כל שלב חשוב והכרחי לביצוע הרכבת הרהיט בשלמותו ובבטיחות. 
  • ישנם רהיטים שמצריכים קיבוע לקיר. הקיבוע נובע מצורך בטיחותי, בטח אם ישנם ילדים קטנים בבית, שהרהיט לא יפול, לכן בהרבה רהיטים ישנה המלצה של איקאה לקבע לקיר. בשנים האחרונות התוועדנו לכמה מקרים בהם אי קיבוע לקיר של שידות מסוג MALM גרם גם למקרי למוות (לקישור לכתבה לחץ כאן). לכן אין להקל ראש בקיבוע/עיגון הרהיט לקיר. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן